Logo Background RSS

Isminiz@Tarih.gen.tr Uzantılı MSN
Forum

Rönesans Nedir

 • Rönesans Nedir?

  Rönesans, 15. ve 16. yüzyılda önce İtalya’da başlayan daha sonra diğer Avrupa ülkelerine yayılan, edebiyat, sanat felsefe ve bilim alanındaki gelişmeler, yenilikler ve anlayışların ortaya çıkmasına Rönesans denir.
  Rönesans’ın kelime anlamı “Yeniden Doğuş” , “Yeniden Diriltme” demektir.

  Rönesans Neden Başlamıştır?

  • İspanya’daki Endülüs Emevi Devleti ve Avrupalı gezginler ile ticaret adamlarının (Burjuvaların) aracılığı ile İslam Medeniyeti tanınmış, birçok icat, bilgi Avrupa’ya taşınmıştır.
  • Matbaanın geniş kullanım alanına girmesiyle yeni buluş ve düşüncelerin yayılması.
  • Avrupa’da kültür ve sanat faaliyetlerini destekleyen, bilim adamları ve sanatkârları himaye eden varlıklı kişilerin (Burjuvaların) ortaya çıkması.
  • Coğrafi Keşiflerden sonra zenginleşen Avrupa’da, sanattan ve edebiyattan zevk alan bir sınıfın (Burjuva) ortaya çıkması.
  • Antik çağ (Eskiçağ) eserlerinin incelenmesi
  • İstanbul’un fethinden sonra Bizanslı bazı bilginlerin İtalya’ya göç ederek eski Yunanca’yı öğretmeleri ve eski eserleri tanıtmaları.

  Rönesans Neden İlk İtalya’da Başlamıştır?

  Rönesans, 14. yüzyılın sonlarında İtalya’da başlamıştır. Rönesans’ın ilk önce İtalya’da başlamasında; İtalya’nın coğrafi konumu, ekonomik durumu, dini ve tarihi önemi, siyasal durumu ve İslam Medeniyeti’nden etkilenmesi önemli rol oynamıştır.

  İtalya’da Rönesans, 14. yüzyılın sonlarında Hümanizm ile başlamıştır. Hümanizm; Eski Yunan ve Latin kültürünü en yüksek kültür örneği olarak alan ve Ortaçağ’ın skolastik düşüncesine karşı Avrupa’da doğup gelişen felsefe, bilim ve sanat görüşü, insanlık sevgisini en yüce amaç ve olgunluk sayan bir düşüncedir.

  İtalya’da Eskiçağ’dan kalan antik eserleri incelemek ve benzerlerini yapabilmek amacıyla akademiler kurularak Yunanca, Latince ve İbranice metinler incelendi. Hümanizma, insanın kendini tanımasına, yasalarını yapmasına ve haklarını korumasına zemin hazırlamıştır.

  Rönesans’ın Sonuçları
  • Avrupa ülkelerinde bilim, sanat, edebiyat alanlarında yeni bir dünya görüşü ortaya çıktı.
  • Skolastik düşünce yıkıldı. Düşüncede serbest bir ortam doğdu.
  • Deney ve gözleme dayanan pozitif düşünce ortaya çıktı.
  • Kilise’nin otoritesi zayıfladı. Bu durum Reform Hareketlerini başlattı.
  • Bu döneme kadar bilim, sanat ve medeniyet alanlarında İslam Ülkeleri öncülük yaparken, Rönesans hareketleriyle Avrupa Ülkeleri öne geçti.
  • Avrupa’da insan faktörü öne çıktı. İnsanlar kendi haklarına sahip çıkmaya başladılar.
  • Resim ve tasvir anlayışı gelişti. Mimaride gotik tarzı terk edilerek barok ve rokoko üslubu geliştirildi. Rönesans mimarlığının başlıca özellikleri ölçü, sadelik ve tabiiliktir.

  Rönesans’la, Fransa’da sanat; Almanya’da dini tablo ve resimler; İngiltere’de edebiyat; İspanya’da resim ve edebiyat alanında gelişti.

  Rönesans Döneminde Yenilikler
  Rönesans hareketi ilim ve teknikteki ilerlemenin yanı sıra insan ve tabiat sevgisini de beraberinde getirdi. Rönesansın öncüleri, sanat faaliyetlerinin yanı sıra edebiyat, tarih ve arkeolojiye de önem verdiler. Resim ve tasvir anlayışı gelişti. Mimaride gotik tarzı terk edilerek “barok ve rokoko” üslubu geliştirildi Bu barok ve rokoko mimari yapıları çok kaba ve ihtişamlıydı bu yüzden Rönesans mimarlığının başlıca özellikleri ölçü, sadelik ve tabiilik olmuştur. Yani kaba ve ihtişamlıktan daha çok sadelik ve ölçülüğe, doğallığa yönelik sanat eserleri ortaya çıkarmışlardır.

  İtalya’da başlayan Rönesans hareketi kısa zamanda bütün Avrupa’da yayıldı. Rönesans daha ziyade Fransa’da sanat; Almanya’da dini tablo ve resimler; İngiltere’de edebiyat; İspanya’da resim ve edebiyat alanında gelişti.

  ———————
  NOT 1: Bu konuyu word dosyası olarak almak isteyenler, altta yorum yapıp word dosyası olarak istediklerini yazmaları dahilinde yorum yaparken belirttikleri email adreslerine aynı gün içinde rönesans nedir konusu yollanacaktır.

  NOT 2: Anlık iletişim için tarih@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz.


  Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/tarihgen/public_html/wp-content/plugins/ot_plugins/theme-functions.php on line 23

  Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home/tarihgen/public_html/wp-content/plugins/ot_plugins/theme-functions.php on line 23

  Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/tarihgen/public_html/wp-content/plugins/ot_plugins/theme-functions.php on line 23

  Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home/tarihgen/public_html/wp-content/plugins/ot_plugins/theme-functions.php on line 23

  Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/tarihgen/public_html/wp-content/plugins/ot_plugins/theme-functions.php on line 23

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/tarihgen/public_html/wp-content/plugins/ot_plugins/theme-functions.php on line 23
 1. #1 fuattrtrtr
  Mayıs 1st, 2011 at 21:24

  rönesans hakkında istediğim tüm bilgilere ulaştım sayenizde başarılar dilerimmm ödevden yırttım :D rönesans nedir diye okuduğumda gerçekten rönesans çok önemliymiş tarihte. Teşekkür ederim rönesans bilgisi için

  Cevap Yaz.Post Reply
 2. #2 Admin
  Mayıs 2nd, 2011 at 01:34

  Biz teşekkür ederiz yardımcı olabildiysek.. Tarih alanında en doğru bilgileri verme amacımızdan hiç sapmayarak en iyisini vermeye çalışıyoruz. Yukarıdaki rönesans ile ilgili bilgilerde bunun en açık örneğidir. Gerek ödevleriniz için gerekse tarih merakınız için tekrardan sitemize bekleriz.
  Derslerinizde başarılar dilerim..

  Cevap Yaz.Post Reply
 3. #3 gzli
  Mayıs 8th, 2011 at 15:18

  saolunn ….

  Cevap Yaz.Post Reply
 4. #4 Admin
  Mayıs 11th, 2011 at 23:04

  Sizde sağolun. Rönesans nedir konusunda kafanıza takılan herhangi bir durumda lütfen sorunuzu bizden esirgemeyiniz. Biz rönesans konusunda en detaylı bilgileri vermeye hazırız sorununuz olursa.
  Sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

  Cevap Yaz.Post Reply
 5. #5 mhmt
  Ekim 2nd, 2011 at 14:44

  bilgiler için çok teşekkür ederim sayenizde ödevimi yaptım ve rönesansı daha iii öğrendim

  Cevap Yaz.Post Reply
 6. #6 sülo
  Ekim 25th, 2011 at 12:15

  Rönesans konusu çok güzel anlatılmış tebrikler

  Cevap Yaz.Post Reply
 7. #7 ahmet
  Kasım 13th, 2011 at 16:00

  peki bu bilgiler çook iyi bir biçimde anlatıldı… Keşke tarihçi olup bu rönesans konusunu daha iyi araştırma imkanım olabilse

  Cevap Yaz.Post Reply
 8. #8 Admin
  Kasım 17th, 2011 at 16:50

  size tarih.gen.tr yönetimi olarak rönesans nedir konusunda faydamız olmuşsa ne mutlu bize.

  Cevap Yaz.Post Reply
 9. #9 hatice
  Kasım 19th, 2011 at 16:07

  rönesans konusu bilgileri için çok teşekkürler :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 10. #10 oğuzhan
  Kasım 23rd, 2011 at 20:34

  güzeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllll

  Cevap Yaz.Post Reply
 11. #11 yüsra
  Kasım 26th, 2011 at 13:36

  niye kopyalanamıyor

  Cevap Yaz.Post Reply
 12. #12 azra
  Kasım 26th, 2011 at 19:01

  çok tşkkür ederim siteyi yeni keşfettim bundan sonr sık sık ziyarat edicem :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 13. #13 Admin
  Kasım 27th, 2011 at 06:25

  Merhaba Yüsra, Biz emeğimizle bizzat konu hazırlayıp sitemiz aracılığı ile siz değerli okurlarımıza ulaştırmaya çalışırken bazı kişiler kalkıp bu konularımızı çalıp başka sitelere koyup kendileri hazırlamışlar gibi davranıp durdukları için maalesef site içi kopyalamayı kaldırdık. Ancak size gerçekten lazım olan bilgileri ya http://www.tarih.gen.tr/forum/ kısmına girip forumumuzdan ordaki istek görüş şikayet bölümünden istediğiniz konunun size mail atmasını istemeniz ya da http://www.tarih.gen.tr/hakkinda bölümündeki iletişim adresini kullanıp mail yollamanız halinde biz size word dosyasında konu düzenlenmiş şekilde yollayacağız. Bu mail ve açtığınız konular günlük her 1-2 saat aralığında kontrol edilmektedir. Gördüğünüz gibi Rönesans nedir konusunu el emeği göz nuru şeklinde hazırlayıp sizlere sunuyoruz. Bu yüzden anlayışınıza sığınıyoruz.
  Teşekkür ederiz.

  Cevap Yaz.Post Reply
 14. #14 ada
  Aralık 5th, 2011 at 14:13

  teşekkürler,gerçekten çok yardımcı oldu…

  Cevap Yaz.Post Reply
 15. #15 nehir
  Aralık 11th, 2011 at 21:27

  çok teşekkürler! dönem ödevime yardımcı oldunuz…

  Cevap Yaz.Post Reply
 16. #16 furkn
  Aralık 15th, 2011 at 14:35

  kopyalansatdı daha güzel olurdu ama neyse bu da güzell :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 17. #17 furkn
  Aralık 15th, 2011 at 14:36

  çok güzelll saolun :)

  ama kopyalanmaması biraz kötüü :(

  Cevap Yaz.Post Reply
 18. #18 furkn
  Aralık 15th, 2011 at 14:37

  bunu yanlışlıklaa kaydettim

  Cevap Yaz.Post Reply
 19. #19 Admin
  Aralık 15th, 2011 at 15:57

  merhaba furkan, Rönesans nedir konusunu yorum yaptığınız anda yazdığını email adresine word dosyası olarak gönderilmiştir. Gün içinde sürekli yorumlar takip edilmekte ve böyle durumlarda hemen ihtiyaç sahipleri öğrenci kardeşlerimize yorum yaparken yazdıkları mail adreslerine rönesans nedir adlı dosya atılmaktadır.

  Cevap Yaz.Post Reply
 20. #20 mrv
  Aralık 15th, 2011 at 17:14

  Teşekkür ederim. Rönesans nedir konusunu en iyi anlatan bir site buldum sonunda.

  Cevap Yaz.Post Reply
 21. #21 zeynep
  Aralık 16th, 2011 at 18:17

  harika tşk

  Cevap Yaz.Post Reply
 22. #22 mrv
  Aralık 17th, 2011 at 14:47

  bu dosyayı word olarak albilir miyim?

  Cevap Yaz.Post Reply
 23. #23 Admin
  Aralık 17th, 2011 at 15:50

  Rönesans nedir adlı konumuz, isteğiniz üzerine yorum yaparken belirttiğiniz email adresinize yollanmıştır.

  Cevap Yaz.Post Reply
 24. #24 Emre
  Aralık 18th, 2011 at 10:12

  gerçekte süper bir site bende bütün istedigimi bulabildim ellerinize saglık emege saygı :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 25. #25 jbit
  Aralık 18th, 2011 at 14:14

  bu dosyayı bn de istiyorum acilll lütfen hemen şimdi yollarsanz çookkk mutlu olurum :S

  Cevap Yaz.Post Reply
 26. #26 Admin
  Aralık 18th, 2011 at 17:45

  Jbit, İsteğiniz üzerine Rönesans Nedir Konusu Yorum yaparken yazdığınız Email adresine yollanmıştır.

  Cevap Yaz.Post Reply
 27. #27 crn
  Aralık 18th, 2011 at 19:34

  bu site çok güzel istediğim ödev hakkında herşeyi buldum tşk:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 28. #28 Melisa
  Aralık 20th, 2011 at 19:22

  çok teşekkürler admin. çok işime yaradı.

  Cevap Yaz.Post Reply
 29. #29 ozan
  Aralık 22nd, 2011 at 16:02

  güzel

  Cevap Yaz.Post Reply
 30. #30 mustafa
  Aralık 23rd, 2011 at 20:46

  saol çok tşkler

  Cevap Yaz.Post Reply
 31. #31 ayça pınar
  Aralık 24th, 2011 at 14:50

  site çok güzel ve tam
  istediğim bilgiler elinize sağlık ya

  Cevap Yaz.Post Reply
 32. #32 tuğçe
  Aralık 24th, 2011 at 15:19

  selam bu rönesans hakkında verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim fakat rönesans ın italya dan diger ülkeler geçişini kolaylaştıran nedenlerde olsaydı güzel olurdu ama buda güzel olmuşş tekrar teşekkürlerrr:

  Cevap Yaz.Post Reply
 33. #33 BETÜL
  Aralık 24th, 2011 at 19:49

  EVET ÇOK GÜZEL OLMUŞ

  Cevap Yaz.Post Reply
 34. #34 gulasel
  Aralık 25th, 2011 at 10:34

  chok guzelmish

  Cevap Yaz.Post Reply
 35. #35 fatma
  Aralık 25th, 2011 at 21:39

  çok tşkler :)))))))))))

  Cevap Yaz.Post Reply
 36. #36 büşra
  Aralık 26th, 2011 at 21:22

  işime yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 37. #37 büşra
  Aralık 27th, 2011 at 20:56

  çok güzelmiş

  Cevap Yaz.Post Reply
 38. #38 mahmut
  Aralık 28th, 2011 at 15:23

  teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 39. #39 Ömer Ahmet
  Ocak 1st, 2012 at 18:41

  Teşekkür ederim çok başarılı bir site yapmışsınız.

  Cevap Yaz.Post Reply
 40. #40 irem
  Ocak 3rd, 2012 at 16:09

  ne olur acil gönderi harika olmuş

  Cevap Yaz.Post Reply
 41. #41 mami
  Ocak 3rd, 2012 at 17:35

  saol admın birçok ödevimi apım

  Cevap Yaz.Post Reply
 42. #42 Admin
  Ocak 3rd, 2012 at 23:30

  İsteğiniz üzerine Rönesans Nedir konusu yorum yaparken bıraktığınız email adresine yollanmıştır. Başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 43. #43 Emre
  Ocak 6th, 2012 at 18:14

  İşte bu admin istedigim her sey burda coooook tskr :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 44. #44 ebru yılmaz
  Ocak 6th, 2012 at 20:37

  benimde ödevim var ” rönasans diplomasisi” ( renaissance Diplomacy by GARRET MATTINGLY ) ni okuyup analiz çıkarmam lazım bana da yardım edebilirmisiniz eğer bu kitap hakkında bilginiz varsa… şimddien teşekkürler..

  Cevap Yaz.Post Reply
 45. #45 ALEYNA
  Ocak 7th, 2012 at 18:11

  GÜZEL BİR SİTE WORD SAYFASI OLARAK KULLANMAK İSTİYORUM AMA KOPYALANMIYOR. RÖNESANS NEDİR KONUSUNU MAİLİME ATABİLİR MİSİNİZ

  Cevap Yaz.Post Reply
 46. #46 yunda
  Ocak 8th, 2012 at 14:08

  çok beğendim ödew için lazım bugün alabilirmiyim mailime teşekkrler :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 47. #47 ibo
  Ocak 9th, 2012 at 14:27

  çok teşekkür ederiz çok iyi bilgiler vermisiğniz

  Cevap Yaz.Post Reply
 48. #48 Adem
  Ocak 10th, 2012 at 02:41

  Sagolun

  Cevap Yaz.Post Reply
 49. #49 Marat
  Ocak 10th, 2012 at 11:41

  Cok tesekkur ederim! Harika bir sekilde turkcesi zayif olan birisine ROnesansin ne oldugunu anlatabildiniz))) Saygilar

  Cevap Yaz.Post Reply
 50. #50 kübra
  Ocak 13th, 2012 at 18:13

  çok teşekürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 51. #51 haticeee
  Ocak 19th, 2012 at 16:35

  süper bayıldım siteye yaaaaa saqolun :):):)

  Cevap Yaz.Post Reply
 52. #52 ipek
  Ocak 21st, 2012 at 14:26

  ben word dosyası olarak almak istiyorum bilgiler cok guzel:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 53. #53 merve
  Ocak 21st, 2012 at 14:31

  guzel

  Cevap Yaz.Post Reply
 54. #54 Kemik
  Ocak 23rd, 2012 at 15:18

  Rönesans nedir hakkında süper bilgiler. Rönesans ile ilgili her şey var.

  Cevap Yaz.Post Reply
 55. #55 eda
  Ocak 25th, 2012 at 18:42

  BENCE MÜTHİŞ HARİKASINIZ:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 56. #56 Aslı
  Ocak 26th, 2012 at 13:25

  aradıgımı buldum teşekkür ederim (:

  Cevap Yaz.Post Reply
 57. #57 naz
  Ocak 31st, 2012 at 19:43

  bana lutfen bu bılgılerı gönderın proje odevım var lutfen bu arada şımdıden teşekkur ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 58. #58 anıl
  Şubat 2nd, 2012 at 21:23

  lutfen wolt ten yollayın

  Cevap Yaz.Post Reply
 59. #59 anıl
  Şubat 3rd, 2012 at 13:20

  SAOLUN SAYENİZDE A ++ ALDIM TEŞEKKÜRLER BEN YAZDIM AMA OLSUN MSNEDEN YOLLASAYDINIZ İYİ OLURDU

  Cevap Yaz.Post Reply
 60. #60 m.ali
  Şubat 3rd, 2012 at 17:57

  tşkrlr….:D

  Cevap Yaz.Post Reply
 61. #61 ayşenur
  Şubat 6th, 2012 at 17:31

  yhaa çok teşekkür ederim soracak hiçbir şey kalmamış.bu siteyi yeni keşfettim artık hep buradan ödev yapacağım.

  Cevap Yaz.Post Reply
 62. #62 serkan
  Şubat 6th, 2012 at 18:05

  alah razı olsun ödev olarak lazımdı saolun varolun allah razı olsun :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 63. #63 burcu
  Şubat 6th, 2012 at 18:53

  rica etsem bana word olarak atabilirmisiniz?

  Cevap Yaz.Post Reply
 64. #64 ceren
  Şubat 6th, 2012 at 19:45

  çok güzel bi açıklama ama kopyalanamıyor olması çok kötü :(
  keseke kopyalansaydı ama ynede tesekürler :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 65. #65 selma
  Şubat 7th, 2012 at 22:12

  bu yazı bana lazım !!

  Cevap Yaz.Post Reply
 66. #66 ADMİN
  Şubat 8th, 2012 at 16:55

  ÇOK GÜZELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

  Cevap Yaz.Post Reply
 67. #67 ALİ
  Şubat 8th, 2012 at 19:49

  ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.TÜRKÇENİZİ ÇOK BEĞENDİM.ANCAK NİYE KOPYALANMADIĞINI ÖĞRENEBİLİRMİYİM.:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 68. #68 ultraslan ..
  Şubat 9th, 2012 at 20:47

  güzel ..

  Cevap Yaz.Post Reply
 69. #69 yeliz
  Şubat 10th, 2012 at 13:36

  world dosyası istiyorum

  Cevap Yaz.Post Reply
 70. #70 kuddusi
  Şubat 11th, 2012 at 11:26

  rönesan konusun bana acil yollayın hemde çok acil

  Cevap Yaz.Post Reply
 71. #71 kuddusi
  Şubat 11th, 2012 at 11:26

  rönesan konusun bana acil yollayın hemde çok acil

  Cevap Yaz.Post Reply
 72. #72 Sefa
  Şubat 11th, 2012 at 18:18

  çok teşekkurler.reform varmı acaba?

  Cevap Yaz.Post Reply
 73. #73 hilal ülkü
  Şubat 11th, 2012 at 20:11

  teşkkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 74. #74 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:42

  Evet arama kısmına reform yazarsanız reform ile ilgili sitemizdeki tüm konular listelenecektir.

  Cevap Yaz.Post Reply
 75. #75 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:43

  İsteğiniz üzere yorum yaptığınız bölümde bıraktığınız email adresine rönesans nedir word dosyası yollanmıştır. Derslerinizde başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 76. #76 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:44

  @Yeliz, isteğiniz üzere rönesans nedir konusu size word dosyası olarak gönderilmiştir. Başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 77. #77 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:45

  Emekle hazırladığımız rönesans nedir gibi konuları, emek hırsızları alıp çaldığı için ve yer yer saçma sapan eklemeler yaparak öğrencileri yanlış yönlendirdiği için böyle bir çare düşündük.

  Cevap Yaz.Post Reply
 78. #78 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:46

  Bu rönesans nedir konusu size word dosyası olarak mail adresinize yollanmıştır. Derslerinizde başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 79. #79 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:47

  Mail adresinize yollanmıştır @Ceren

  Cevap Yaz.Post Reply
 80. #80 Admin
  Şubat 11th, 2012 at 23:47

  @Burcu isteğiniz üzere rönesans nedir konusu mail olarak size atılmıştır.

  Cevap Yaz.Post Reply
 81. #81 zekiye gürses
  Şubat 13th, 2012 at 15:12

  türk tarihi eşi benzeri olmayan bir mirastır bundan dolayı mirasımızı koruyalım

  Cevap Yaz.Post Reply
 82. #82 naz
  Şubat 13th, 2012 at 16:53

  rönesans hakkında detaylı ve işe yarar bilgileri verdiğiniz için çok teşekkür ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 83. #83 Merve
  Şubat 13th, 2012 at 16:57

  Bana word dosyası halinde atarsanız çok sevinirim,teşekkürler.

  Cevap Yaz.Post Reply
 84. #84 sena
  Şubat 13th, 2012 at 18:56

  çok saolun 100 aldım. çok teşekkür ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 85. #85 gülsüm
  Şubat 14th, 2012 at 12:58

  kısa ve öz bir bilgi rönesans .word dosyasını alabilirmiyim

  Cevap Yaz.Post Reply
 86. #86 size ne
  Şubat 14th, 2012 at 16:53

  çok güzel olmuş

  Cevap Yaz.Post Reply
 87. #87 beren
  Şubat 14th, 2012 at 18:12

  saolun işe yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 88. #88 ebrar
  Şubat 14th, 2012 at 23:40

  teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 89. #89 mustafa civelek
  Şubat 15th, 2012 at 17:06

  bilgileriniz için teşekkür ederim sayenizde ödevimi yaptım

  Cevap Yaz.Post Reply
 90. #90 okan
  Şubat 16th, 2012 at 16:14

  ödev den yırtmadın fuattrtrttrtr :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 91. #91 utku
  Şubat 16th, 2012 at 17:32

  bence çok bilgi verici

  Cevap Yaz.Post Reply
 92. #92 Admin
  Şubat 16th, 2012 at 17:35

  @Gülsüm, istediğiniz üzere rönesans nedir konusu word dosyası olarak size yollanmıştır. Başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 93. #93 ece naz
  Şubat 17th, 2012 at 21:36

  merhaba aradığım herşeyi buldum yanlız rönesans nedir konusunu bana world olarak mail atabilirmisiniz ? gereğini arz ederim …

  Cevap Yaz.Post Reply
 94. #94 stinormky
  Şubat 19th, 2012 at 13:05

  admin cok saol bilgilernizi bizimle paylaştığın için eminim cok yardımcı olmuşsunuzdur herkese başarılar dilerim<3

  Cevap Yaz.Post Reply
 95. #95 stinormky
  Şubat 19th, 2012 at 13:34

  ya aslında biraz daha kısa ve öz olsaydı daha ii olrdu ama yinede süper :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 96. #96 elif
  Şubat 19th, 2012 at 17:39

  aslında süperde proje ödevleri için bana kısa geldi ama yinede bilginiz için teşekkürler ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 97. #97 süperr
  Şubat 19th, 2012 at 18:12

  ewt gerçekten çok güzel çok yeşekkür ederm ödeviimi yaptım yarı gösterince akalım ne diyeccek..çok saolun

  Cevap Yaz.Post Reply
 98. #98 yağmur
  Şubat 19th, 2012 at 21:47

  gerçekten çok iyi hazırlanmış tebrikler. Bana word dosyası olarak gönderebilir misiniz

  Cevap Yaz.Post Reply
 99. #99 tuğçe
  Şubat 20th, 2012 at 18:51

  gerçekten çok iyi hazırlanmış

  Cevap Yaz.Post Reply
 100. #100 leyla
  Şubat 20th, 2012 at 18:52

  çok iyi hazırlama yapmışlar çok beyendim ben
  iyi yani çok güzelllll))

  Cevap Yaz.Post Reply
 101. #101 tuğçe
  Şubat 20th, 2012 at 18:53

  çok güzel herşeyyy

  Cevap Yaz.Post Reply
 102. #102 veysel
  Şubat 21st, 2012 at 15:38

  Çok güzel olmuş. Word dosyası gönderirmisiniz.

  Cevap Yaz.Post Reply
 103. #103 ayşe
  Şubat 22nd, 2012 at 15:16

  çok güzel…
  dönem ödevime yardımcı oldu

  Cevap Yaz.Post Reply
 104. #104 irem
  Şubat 22nd, 2012 at 19:34

  saolun çok işime yaradı allah razı olsun

  Cevap Yaz.Post Reply
 105. #105 ali
  Şubat 23rd, 2012 at 14:10

  world dosyasında istiyorum

  Cevap Yaz.Post Reply
 106. #106 veli
  Şubat 23rd, 2012 at 14:17

  world dosyasında gönderir misinz??

  Cevap Yaz.Post Reply
 107. #107 Bismillahirrahmanirrahim
  Şubat 23rd, 2012 at 15:01

  rönesans nedir nedenleri sonuçlar

  Cevap Yaz.Post Reply
 108. #108 ali
  Şubat 23rd, 2012 at 15:20

  lütfen bana rönesans ın sonuçlarını gönderin

  Cevap Yaz.Post Reply
 109. #109 emre
  Şubat 23rd, 2012 at 17:16

  teşekkür ediyorum

  Cevap Yaz.Post Reply
 110. #110 ecem
  Şubat 23rd, 2012 at 19:24

  gerçekten çok güzel fakat biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz acilen

  Cevap Yaz.Post Reply
 111. #111 Admin
  Şubat 23rd, 2012 at 21:26

  @Ecem, Rönesans konusu hakkında ayrıntılı bilgiler olarak bunlar verilebilir. Eğer ki siyasi tarih açısından rönesans konusunun geniş açıklamasını istiyorsanız sitemizde ayrıyetten bu konu zaten bulunmaktadır. Bu başka konu hakkındaki ayrıntılı bilgi ise; http://www.tarih.gen.tr/ronesans.html adresinde bulunmaktadır.

  Ayrıca @Ali ve @Veli; isteğiniz üzere yorum yaparken bıraktığınız email adreslerine Word dosyası olarak Rönesans konusu yollanmıştır. Derslerinizde başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 112. #112 RABİANUR
  Şubat 24th, 2012 at 21:07

  Çok ama çok teşekkür ederim çok sağolun çook işimize yaradı hem arkadaşlarımın, hem de benim çok TEŞEKKÜRLER… :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 113. #113 ayşenur koçak
  Şubat 25th, 2012 at 14:31

  Teşekürler. Rönesans nedir konusu hakkında her şeyi bulabildim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 114. #114 YASİN
  Şubat 25th, 2012 at 18:14

  ÇOK SAĞOLUN GERÇEKTEN GÜZEL OLMUŞ ÇOK İŞİME YARADI TÜM ÖDEVLRERİMİ BURADA YAPICAĞIM.

  Cevap Yaz.Post Reply
 115. #115 ju
  Şubat 26th, 2012 at 12:16

  çok güzel bir site ellerinize sağlık.aradığımı bulabildim.
  çok teşekkürler:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 116. #116 sema
  Şubat 26th, 2012 at 13:28

  çok işime yaradı teşekkürlr :))

  Cevap Yaz.Post Reply
 117. #117 Berk
  Şubat 26th, 2012 at 21:50

  TARİH’e bayılırım ben.

  Cevap Yaz.Post Reply
 118. #118 berkay
  Şubat 27th, 2012 at 17:54

  saolun işme yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 119. #119 ismenegerekvar
  Şubat 28th, 2012 at 16:52

  ben iyi bulmadım ama yinede saoln

  Cevap Yaz.Post Reply
 120. #120 mehmet
  Şubat 28th, 2012 at 18:08

  bence çok güzel benim işime çok yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 121. #121 beren
  Şubat 28th, 2012 at 22:34

  çok güzel performans ödevim için çok işime yaradı fakat keşke birde ünlü sanatçılarından bahsetseydiniz ama yine de tşekkürler……:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 122. #122 fatma bayram
  Şubat 29th, 2012 at 12:55

  çok süperrr

  Cevap Yaz.Post Reply
 123. #123 fatma bayram
  Şubat 29th, 2012 at 13:05

  muhteşem yha ödevide işe yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 124. #124 GÖKHAN
  Şubat 29th, 2012 at 14:36

  Word belgesini benim e-mailime de atabilir misiniz ?

  Cevap Yaz.Post Reply
 125. #125 meraklı
  Şubat 29th, 2012 at 19:00

  harika olmuş ellerinize sağlık

  Cevap Yaz.Post Reply
 126. #126 ceren gül
  Şubat 29th, 2012 at 19:26

  arkadaşlar rönesans ne diye içim içimi kemiriyordu ben tarih tutkunu biriyim nasıl yardım ettiğinizi bilemezsiniz elinize yüreğinize sağlık

  Cevap Yaz.Post Reply
 127. #127 TAYLORAŞKIMDIR!
  Şubat 29th, 2012 at 20:43

  Gerçekten bilgileriniz çok güzel ve işe yarar! Bu kadar başarılı bir site oluşturduğunuz için tüm öğrenciler adına size teşekkürlerimi takdim ediyorum. Ödevimde çok etkili oldunuz efenim…

  Cevap Yaz.Post Reply
 128. #128 Cavit
  Şubat 29th, 2012 at 20:43

  Bilgi için teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 129. #129 cennet
  Mart 1st, 2012 at 14:08

  bence kopyalamayı kaldırmanız en doğrusu çok haklısınız çok iyi hazırlamışsınız gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık :) :D gördüğüm en güzel araştırma :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 130. #130 şahsenem
  Mart 1st, 2012 at 14:17

  sizlere çok teşekkür ederim rönesans çok önemli bir derstir sizlere başarılar dilerim iyi çalışın iyi kazanın

  Cevap Yaz.Post Reply
 131. #131 deniz
  Mart 1st, 2012 at 14:21

  bencede rönesans çok önemli bir derstir

  Cevap Yaz.Post Reply
 132. #132 neşe
  Mart 1st, 2012 at 22:51

  çok gsl bir site çok tşk. sebeblerini sonuçlarını hepsini bir sayfada bulmak muhteşemm

  Cevap Yaz.Post Reply
 133. #133 feyza akarsu
  Mart 3rd, 2012 at 12:14

  bu site bence sosyal bilgiler dersi için harika bu siteye teşekkür ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 134. #134 Selin
  Mart 4th, 2012 at 10:28

  Gerçekten süper çok teşekkür ederim rönesans hakkında o kadar çok şey öğrendim ki …:DD Umarım sınavda da başarılı olurum.. Tüm öğrencilere başarılar..:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 135. #135 nursena
  Mart 4th, 2012 at 11:04

  çooook güzel ellerinize emeğinize sağlık :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 136. #136 enes
  Mart 5th, 2012 at 15:14

  çok teşekkürler admin çok güzel:D

  Cevap Yaz.Post Reply
 137. #137 MerTo
  Mart 5th, 2012 at 18:07

  Süper Saolun Sosyal Performansım için çok yararLı

  Cevap Yaz.Post Reply
 138. #138 cennet
  Mart 5th, 2012 at 18:36

  bu konuyu word dosyası olarak yollayabilir misiniz?

  Cevap Yaz.Post Reply
 139. #139 ramazan
  Mart 6th, 2012 at 17:11

  tebrikler konu harika

  Cevap Yaz.Post Reply
 140. #140 AhMeT
  Mart 6th, 2012 at 18:24

  bencee çook iyii bir site işime yaradı adminimm teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 141. #141 =)
  Mart 6th, 2012 at 18:52

  cok saolun spr anlatılmış kısa ve öz harika =)

  Cevap Yaz.Post Reply
 142. #142 bahadirtanrikulu
  Mart 6th, 2012 at 20:02

  mükemmel

  Cevap Yaz.Post Reply
 143. #143 mehmet nuri tanrikulu
  Mart 6th, 2012 at 21:55

  mükemmel bir tarih

  Cevap Yaz.Post Reply
 144. #144 HUNTED16
  Mart 7th, 2012 at 18:55

  ÇOK SÜPEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRR

  Cevap Yaz.Post Reply
 145. #145 gamze
  Mart 7th, 2012 at 19:23

  çok güzel bir site :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 146. #146 barış
  Mart 7th, 2012 at 20:43

  ewt çok güzel bir site ödewlerimin hepssini buldum

  Cevap Yaz.Post Reply
 147. #147 emirhan
  Mart 9th, 2012 at 16:16

  Saolun cok güzel bilgiler paylasıyorsunuz tesekkür ederiz admin kardes ödevime yardımcı oldunuz tesekkürler :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 148. #148 ßatuhan Ergin
  Mart 9th, 2012 at 22:01

  Kardeşim çok saol yarın dershanede sınavım var bana çok yardımcı oldun Allah senden Razı Olsun! Sayende çok yüksek bir puan alabilirim

  Cevap Yaz.Post Reply
 149. #149 ßatuhan Ergin
  Mart 9th, 2012 at 22:02

  Kardeşim çok saol Allah senden Razı olsun yarın sınavım var İnşallah sayende yüksek bir puan alıcam çok saol :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 150. #150 omer
  Mart 10th, 2012 at 14:59

  sizin gibilerden allah razı olsun.

  Cevap Yaz.Post Reply
 151. #151 rabia
  Mart 10th, 2012 at 15:14

  çok saolun çoook işime yaradı:)
  sizi kalpten kucaklıyorum:)
  proje ödevimdi:)
  neyse saolun
  MUCK:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 152. #152 betül
  Mart 10th, 2012 at 18:30

  bence çok güzel word sayfası olarak ıstıyorum

  Cevap Yaz.Post Reply
 153. #153 kaan
  Mart 12th, 2012 at 10:30

  çoooooooooooooooook sağlun valla çok işime yaradı tşk.

  Cevap Yaz.Post Reply
 154. #154 bekir
  Mart 13th, 2012 at 00:05

  word olarak almak istiyorum

  Cevap Yaz.Post Reply
 155. #155 isimsiz
  Mart 14th, 2012 at 15:55

  çok güzel olmuş… teşekkür ederim…

  Cevap Yaz.Post Reply
 156. #156 Sinem
  Mart 15th, 2012 at 13:41

  Çok Güzel Olmuş Ellerinize Saglık Tessekkürler …

  Cevap Yaz.Post Reply
 157. #157 merve
  Mart 15th, 2012 at 16:36

  ben bu konuyu wordarda kopyalayıp çıkarıcam en kısa zamanda gereğinin yapılmasını talep ediyorum

  he bu arada çok güzel bir site

  Cevap Yaz.Post Reply
 158. #158 Eda
  Mart 17th, 2012 at 16:02

  Çok güzel bir site aradığım şeyleri bulabildim çok teşekkür ederim .

  Cevap Yaz.Post Reply
 159. #159 Eda
  Mart 17th, 2012 at 16:03

  Word olarak istiyorum (:

  Cevap Yaz.Post Reply
 160. #160 şahap
  Mart 18th, 2012 at 19:14

  10 numara

  Cevap Yaz.Post Reply
 161. #161 aziz
  Mart 18th, 2012 at 19:22

  çok acil lazım yollarsanız sevinirim…Herşey için saolun..!

  Cevap Yaz.Post Reply
 162. #162 Admin
  Mart 20th, 2012 at 02:29

  Rönesans Nedir konusunu mail olarak almak isteyenlere toplu bir şekilde yollanmıştır. Derslerinizde başarılar dilerim.

  Cevap Yaz.Post Reply
 163. #163 olcay inan
  Mart 21st, 2012 at 12:13

  s.a çok teşekkür ederim sayenizde ödevimi yaptım face hesapınız varmı

  Cevap Yaz.Post Reply
 164. #164 sesiz fırtına
  Mart 22nd, 2012 at 20:15

  çok güzeldi saolun kesin 100 alırım proje ödevi olarak verildi
  :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 165. #165 elif
  Mart 26th, 2012 at 19:15

  çok güzel bir site gerçekten işime yaradı teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 166. #166 Muhammed
  Mart 26th, 2012 at 20:25

  Ben’de Teşeqqür Ederim. Bu Site On Numara

  İ.T.o.i.Ö.o’ dan 7/b’ den saygılarla

  Cevap Yaz.Post Reply
 167. #167 başaran kütük
  Mart 30th, 2012 at 11:10

  word dosyası halınde cok acıl lazım

  Cevap Yaz.Post Reply
 168. #168 ahsen
  Mart 30th, 2012 at 16:03

  bu nu benim epostam gönderirnisin world olarak

  Cevap Yaz.Post Reply
 169. #169 şeyma
  Nisan 1st, 2012 at 12:42

  çok yardımcı oldunuz tşk rönesans konusu benim performans ödevim çok gzl bir site çok yardımcı oldunuz sosyalci biraz takıntılı bi kadın inşallah yüksek bir not alırım :D :D :D :D :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 170. #170 hayrullahgok
  Nisan 1st, 2012 at 19:49

  Çok beğendim elinize sağlık. Word dosyası olarak gönderebilirseniz sevinirim. Saygılar

  Cevap Yaz.Post Reply
 171. #171 A#/\/\ éT
  Nisan 3rd, 2012 at 19:14

  abi çok saolun ya sizin sayenizde bir ödevden daha yırttık

  Cevap Yaz.Post Reply
 172. #172 mehtap
  Nisan 4th, 2012 at 16:24

  banada mail atarsanız çok sevinirim.şimdiden çok teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 173. #173 Kwsr...
  Nisan 4th, 2012 at 18:08

  İnanmıyorum! Harika. Test kitabımdaki bilgilerden bile fazla ve oldukça çok net. Çok teşekkür ederim rönesans ile ilgili bu bilgilerinizden dolayı…

  Cevap Yaz.Post Reply
 174. #174 birgül
  Nisan 7th, 2012 at 22:42

  sizden rönesans öncesi ve sonrasının bilim-kültür sanat açısından ilişkilendirilmesi istiyorummmmm

  Cevap Yaz.Post Reply
 175. #175 meltem
  Nisan 10th, 2012 at 15:26

  çok sağolun performanstan 100 aldım sizin sayenizde çoooooooooook teşekkür ederim:)

  Cevap Yaz.Post Reply
 176. #176 sema
  Nisan 17th, 2012 at 17:11

  sanirim rönesans hakkinda en kapsamli bilgiyii burda buldum hazirlayan ve emegi gecen herkeze tesekkür edeirm.

  Cevap Yaz.Post Reply
 177. #177 elmas
  Nisan 18th, 2012 at 19:37

  çok güzellllllllll

  Cevap Yaz.Post Reply
 178. #178 pınar
  Nisan 24th, 2012 at 18:27

  aradığımı buldum teşekkür ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 179. #179 ümit
  Nisan 25th, 2012 at 12:56

  rönesans nedir konusu ile perfomans ödevimi çıkardım sağolun.

  Cevap Yaz.Post Reply
 180. #180 merve
  Nisan 27th, 2012 at 13:04

  teşekürler sayenizde rönesansı öğrendim çokkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekür ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 181. #181 Admin
  Nisan 28th, 2012 at 12:14

  Rönesans Nedir Konusunu isteyenlere toplu mail atılmıştır. Sevgili öğrenciler, eğer ki çok acil lazımsa lütfen belirttiğim msn adresini ekleyip ordan isteyiniz.

  Cevap Yaz.Post Reply
 182. #182 zeynep
  Nisan 29th, 2012 at 19:14

  rönesans nedir konusunu gönderebilir misiniz?

  Cevap Yaz.Post Reply
 183. #183 MUSTAFA
  Mayıs 3rd, 2012 at 13:22

  adamın dibisiniz

  Cevap Yaz.Post Reply
 184. #184 ayla
  Mayıs 5th, 2012 at 16:01

  çok lazım oldu :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 185. #185 havva
  Mayıs 7th, 2012 at 16:01

  bence iyi anlatmışınız süper çok beğendim:):):):):)

  Cevap Yaz.Post Reply
 186. #186 sırma şahin
  Mayıs 7th, 2012 at 19:10

  çok güzel bi site performans ödevi, için yardımcı oldu ama ……….söyleyemediğim $eyler var…

  Cevap Yaz.Post Reply
 187. #187 oguz
  Mayıs 9th, 2012 at 18:18

  hoş bi site

  Cevap Yaz.Post Reply
 188. #188 özkan
  Mayıs 9th, 2012 at 18:25

  çook tesekkür ederim performans öevi için

  Cevap Yaz.Post Reply
 189. #189 doğukan
  Mayıs 10th, 2012 at 13:27

  rönesans çok güzel bir dönemdir arkadaşlar

  Cevap Yaz.Post Reply
 190. #190 merve
  Mayıs 10th, 2012 at 13:31

  valla çok güzeldi aradığım her şeyi buldum

  Cevap Yaz.Post Reply
 191. #191 didar
  Mayıs 14th, 2012 at 09:56

  çok teşekkür ederim gerçekten düzel bilgiler:D

  Cevap Yaz.Post Reply
 192. #192 alparslan
  Mayıs 16th, 2012 at 17:55

  Teşekür ederim bu bilgiler için çok yardım cı oldunuz sizin sayenizde ödevden yırttım tarıhte rönesansın önemini anladım internet iyiki war olmasa ansiklopedilerden ara ara bulamayacktım bu sayede ödevdende yırttım size çok TEŞEKÜR EDERİM. Sizin sayenizde tarihteki rönesans denemini ve reform harekerlerini öğrendim.
  SON

  Cevap Yaz.Post Reply
 193. #193 ilayda
  Mayıs 19th, 2012 at 07:00

  çok güzel site aradığım her şeyi buldum :D

  Cevap Yaz.Post Reply
 194. #194 renk
  Mayıs 28th, 2012 at 16:00

  bence çok güvenilir bi site

  Cevap Yaz.Post Reply
 195. #195 eda
  Kasım 27th, 2012 at 21:28

  Çok teşekkür ederim performans ödevi yarınaymış haberim yoktu sayenizde hızır gibi yaptım bu siteyi çok sevdim kaynakçamada yazacağım intene adresini

  Cevap Yaz.Post Reply
 196. #196 Dogukan
  Aralık 23rd, 2012 at 14:24

  Okucularınızın yorumlarıyla ilgilenmeniz gerçekten çok güzel. Tekrardan Çok Teşekkürler.

  Cevap Yaz.Post Reply
 197. #197 eda
  Aralık 23rd, 2012 at 21:06

  çok güzel bilgiler var burda ellerinize sağlık admin

  Cevap Yaz.Post Reply
 198. #198 Hüseyin
  Aralık 23rd, 2012 at 22:13

  ÇOK güzel olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık…

  Cevap Yaz.Post Reply
 199. #199 devamsız
  Ocak 5th, 2013 at 17:17

  saolun siziin sayenizde ödevde araştırmaktan yıttım diğer siteleri beğenmediğim için bu siteyi tercih ettim anlatım güzel tebrikler :)))))

  Cevap Yaz.Post Reply
 200. #200 Tarıhcıodevverdi
  Ocak 6th, 2013 at 18:13

  Teşekkürler bütün tarih ödevlerimi yapmamı sagladı bu site

  Cevap Yaz.Post Reply
 201. #201 gül
  Ocak 8th, 2013 at 13:40

  kızım teknik lise 1 sınıf grafik resim bölümünde okuyor. ödev konusu rönesans sanatları ve sanatçıları, yaptıkları eserler hakkında sunum hazırlamak. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 202. #202 eecrin
  Ocak 8th, 2013 at 17:46

  tesekkürlerrr

  Cevap Yaz.Post Reply
 203. #203 ece
  Ocak 9th, 2013 at 21:35

  bu konuyu word dosyası olarak istiyorum

  Cevap Yaz.Post Reply
 204. #204 merve
  Ocak 15th, 2013 at 13:33

  bence de çok güvenilir ve doğru bilgiyi veren bi site
  ne arasam buldum
  :-)

  Cevap Yaz.Post Reply
 205. #205 sanemm
  Şubat 8th, 2013 at 13:12

  Çok güzel anlatılmış,proje ödevime çok yardımcı oldu,çok teşekkürler.Elinize emeğinize sağlık.

  Cevap Yaz.Post Reply
 206. #206 deniz
  Şubat 11th, 2013 at 20:01

  gerçekten çok güzel bir site.
  ADMİN seni tanımıyorum ama kurduğun sitelerin hepside çok güzel.

  Cevap Yaz.Post Reply
 207. #207 remzi
  Şubat 12th, 2013 at 22:12

  bizi aydınlatığınız için teşekkürler.

  Cevap Yaz.Post Reply
 208. #208 mehmet
  Şubat 13th, 2013 at 14:12

  bu işime yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 209. #209 sibel güngör
  Nisan 8th, 2013 at 12:30

  çok teşekkür ederim sizin sayenizde performans ödevimi yaptım sağolun.

  Cevap Yaz.Post Reply
 210. #210 sezgin
  Nisan 9th, 2013 at 12:35

  Elinize sağlık. Çok güzel bir yazı olmuş. aydınlatıcı…

  Cevap Yaz.Post Reply
 211. #211 Serkan
  Nisan 9th, 2013 at 18:11

  Teşekkür Ederim İşime Yaradı Sosyal Performans Ödevinde :)

  Cevap Yaz.Post Reply
 212. #212 nurcan
  Nisan 11th, 2013 at 09:37

  WORLD DOSYASI OLARAK ALABİLİRSEM ÖDEVİM SÜPER OLACAK. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  Cevap Yaz.Post Reply
 213. #213 ELİF
  Nisan 11th, 2013 at 11:25

  çok güzel bir site tebrikler

  Cevap Yaz.Post Reply
 214. #214 arif
  Nisan 15th, 2013 at 15:14

  güzel bir site işime yaradı aradığım şeyleri buldum

  Cevap Yaz.Post Reply
 215. #215 mert
  Nisan 25th, 2013 at 19:02

  çokkkkkk işime yaradı çok iyi yazılmış ellerinize sağlık elleriniz dert görmesin

  Cevap Yaz.Post Reply
 216. #216 kara ölüm
  Nisan 25th, 2013 at 19:04

  biraz uzun ama yinede idare eder

  Cevap Yaz.Post Reply
 217. #217 mert
  Nisan 26th, 2013 at 21:07

  güzel olmuş eline saglık

  Cevap Yaz.Post Reply
 218. #218 bilal
  Mayıs 7th, 2013 at 12:52

  bana çok yardımcı oldu teşekkür ederim

  Cevap Yaz.Post Reply
 219. #219 bengisu
  Mayıs 9th, 2013 at 12:11

  bu dosyayı world halinde istiyorumm şimdiden saolun

  Cevap Yaz.Post Reply
 220. #220 pınar
  Mayıs 16th, 2013 at 18:19

  güzel işime yaradı

  Cevap Yaz.Post Reply
 221. #221 merve
  Mayıs 20th, 2013 at 21:02

  çok güzelmiş ama yinede kopyalansaydı daha güzel olurdu

  Cevap Yaz.Post Reply
 222. #222 Ahmet Batuhan Yıldız
  Şubat 25th, 2014 at 17:22

  Aynı okulda gördüğümüz gibi.Çok güzel bilgiler var bu sitede.

  Cevap Yaz.Post Reply
 223. #223 emine
  Şubat 28th, 2014 at 19:39

  ÇOK GÜZEL İŞİME DE YARADI TEBRİK EDERİM BU YORUMU OKUYANA DA TAVSİYE EDERİM TEBRİKLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cevap Yaz.Post Reply
 224. #224 SERKAN
  Nisan 7th, 2014 at 14:42

  Kardeş eyw projeden 90 aldım sayende

  Cevap Yaz.Post Reply
 225. #225 fatmanur
  Mayıs 7th, 2014 at 20:53

  keşke kopyalansaydı.

  Cevap Yaz.Post Reply
 226. #226 Neslihan
  Mayıs 24th, 2014 at 12:33

  bu konuyu acil olarak mail adresime word dosyssı olarak atarmısınız?

  Cevap Yaz.Post Reply
 227. #227 İbrahim Buran
  Eylül 13th, 2014 at 10:12

  Ortaöğretim öğrencilerinin özlü bilgi edinmeleri için yararlı bir açıklama olmuş.

  Cevap Yaz.Post Reply
 228. #228 kazaskerr
  Eylül 22nd, 2014 at 19:59

  rönesans ve reform konularının word dosyasına ihtiyacım var en kısa zamanda müsait bi anınızda bana ulaştırabilirseniz çoook memnun olurum

  Cevap Yaz.Post Reply
 229. #229 Admin
  Eylül 22nd, 2014 at 22:18

  İsteğiniz üzerine rönesans nedir konusu yorum yaparken belirttiğiniz mail adresine gönderilmiştir.

  Cevap Yaz.Post Reply
 230. #230 furkan
  Eylül 24th, 2014 at 14:56

  bu yazıyı world dosyası biçiminde ala bilir miyim? ve ne zaman alırım.

  Cevap Yaz.Post Reply
 231. #231 melek
  Ekim 11th, 2014 at 13:42

  çok teşekür ederim…

  Cevap Yaz.Post Reply
 232. #232 engin
  Ekim 19th, 2014 at 12:38

  sunumumu yapmamda çok işime yaradı teşekkürler..

  Cevap Yaz.Post Reply
 233. #233 kahraman
  Ekim 20th, 2014 at 16:27

  Rönesans hakkında bilgilenmek amaçlı girdim ve gerçekten çok detaylı bilgi gördüm. Hazırlayanların eline sağlık

  Cevap Yaz.Post Reply
 234. #234 Ayse
  Ekim 25th, 2014 at 14:12

  Merhaba, Felsefe ile ilgili bir ödev hazırlıyorum da, kopyaşayamadım power point sunusu hazırlayacağım lütfen e-mail adresime yollar mısınız?
  Teşekkürler

  Cevap Yaz.Post Reply
 235. #235 gamze
  Kasım 3rd, 2014 at 17:41

  çok saolun..

  Cevap Yaz.Post Reply
 236. #236 Mervee
  Kasım 10th, 2014 at 09:22

  İtirazım var ama benim.!
  Rönesans’ın başlama nedenlerindeki son madde: İstanbul’un fethinden sonra kaçan bilginler kısmı gerçeği yansıtmamakta. Şöyle ki M.S 529da Bizans imp. Justinien’nin emriyle akademi ve Atina mektebi kapatılmış,yeni Eflatuncu filozoflar ülkeden kovulmuştu.
  11.asırda Bizans, İslam kültürünün önemli eserlerini Yunancaya çevirme gayreti içindeydi. Yani Bizans İsken dünyasından birşeyler kapabilme telaşına düşmüşlerdi.
  12-13.asırda Bizans, Batıya aktarılan Yunan İslam eserlerini Latinler aracılığıyla anlamaya çalışıyordu.
  14.asırda Bizans’ta Yunanca dan Latince’ye çeviri yapacak adam kalmamıştı her iki dili de bilen yok denecek kadar azdı
  15.asırda Bizans yıkılmanın eşiğinde idi bu dönemde orada ne bir matematikçi ne de astronom bulunuyordu.! Yani Fatih İstanbulu fethettiğinde oradan kaçacak ve Rönesansı etkileyecek bilim adamı ya da adamlarından söz etmek saçmadır. Şu da bir gerçektir ki Bizans’ta Rönesans meydana getirecek kadar sağlam ilmi bir faaliyet olsaydı Bizans zaten yıkılmazdı ki bilime inanan herkes bunu onaylar. Bu yazılanlar ecdadımızı kötülemekten başka bişey değildir. tüm dünyadaki ilim adamlarını İstanbul’a çağıran Fatih niye bu kaçtığı söylenen adamlara zulmetsin.?!?

  Cevap Yaz.Post Reply
 237. #237 Tarih
  Kasım 10th, 2014 at 23:35

  Sevgili Merve, mesele zulmetme meselesi değildir. İstanbul fethedilince bir çok bilgin kendi isteği ile gitmişlerdir. Bunu tüm tarih kitaplarında kaynaklarıyla bulabilirsiniz. Siz kişisel olarak Fatih’in sanki zulmetmiş de bu yüzden bilginler kaçmış gibi algılamışsınız. Böyle bir durum yok. Ancak sebebi ne olursa olsun İstanbul’un Fethi ile İstanbul’da bulunan bir çok bilgin Avrupa’ya kaçmış ve Rönesans’ın başlamasında büyük rol oynamışlardır. Sadece bilginler değil aynı zamanda zanaatkar kesim de kaçmıştır. Bilindiği gibi Rönesans edebiyat, sanat vb. akımların gelişmesiyle olmuştur. Burada gerek bilginlerin fikirleri gerekse sanatsal etkinlikler tetiklemiştir. Rönesans sadece kısa süreli bir durum değildir. Avrupa’ya giden bilginlerin katısı ile olmuş bir “süreç”tir. Müslüman egemenliği altında yaşamak istemeyen bilginlerin gitmesi, Fatih’in bilginlere kötü davranacak, davrandı anlamına gelmiyor. Bir kaos dönemiydi ve yıkılmış bir imparatorluğun yerine gelen Osmanlı Devleti’nde yaşamak istemediler. Dilerseniz bunu çok detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz keza ben araştırdım.

  Cevap Yaz.Post Reply
 238. #238 Mervee
  Kasım 11th, 2014 at 18:54

  Bu kaçtığı söylenen bilim adamlarının İtalya’ya gitmesinin sebebi kardinaller meclisine katılmak,birliği kurmak ve korumak. Sevim Tekeli bunu şöyle ifade etmiştir:’Onlar batı’ya kilise işleriyle ilgilenmeli, daha açık bir deyimle,batının Türklere karşı askeri yardımını sağlamak amacıyla gitmişlerdir. Ve şunu hiç-bir zaman unutmamak gerekir ki,onların ilgileri ümanistik değil skolastik di’ skolastik düşüncede olan insanların Rönesans’ı başlatmış olmaları mantığa aykırıdır çünkü Rönesans skolastik düşüncenin yıkılmasıyla ortaya çıkmıştır.
  Yani giden o insanlar İstanbul’un fethedileceğini anladıkları için çok önceden (yaklaşık 15 yıl kadar) ülkelerini terketmiş ve geri dönmemişlerdir. Orada ise yaptıkları şey dil öğretmenliği idi.

  Kaynakça: Sevim Tekeli- modern bilimin doğuşunda bizansın etkisi(Ankara1975)
  Süleyman Hayri Bolay-Bizanslı alimlerin İstanbuldan kaçmaları ve Rönesans’ı başlatmaları meselesi
  Macit Gökberk–felsefe tarihi 3.baskı 203.sayfa(dipnot)
  Emile Namer- La phisophie İtalienne-(Paris) syf177

  Cevap Yaz.Post Reply
 239. #239 Mervee
  Kasım 15th, 2014 at 19:22

  Sayın “admin” lütfen son attıgım yorumu paylaşır mısın.?

  Cevap Yaz.Post Reply
 240. #240 Dilan
  Kasım 23rd, 2014 at 20:22

  word olarak istiyorum atarmısınız ?

  Cevap Yaz.Post Reply
 241. #241 ozan
  Kasım 25th, 2014 at 14:29

  Süpersiniz

  Cevap Yaz.Post Reply
 242. #242 Tarih
  Kasım 26th, 2014 at 01:40

  İsteğiniz üzerine “Rönesans Nedir” makalesi belirttiğiniz mail adresine gönderilmiştir. Derslerinizde başarılar dileriz.

  Cevap Yaz.Post Reply
 243. #243 leyalaya
  Kasım 26th, 2014 at 10:30

  word dosyası olarak alabilir miyim?. acill lütfen

  Cevap Yaz.Post Reply
 244. #244 Flash
  Kasım 30th, 2014 at 18:29

  Rönesansı World dosyası olarak alabilirmiyimmmmmmmmm ?

  Cevap Yaz.Post Reply
 245. #245 kübra
  Aralık 11th, 2014 at 21:35

  super

  Cevap Yaz.Post Reply
 246. #246 Akif
  Aralık 15th, 2014 at 17:34

  Tskrler

  Cevap Yaz.Post Reply
 247. #247 Akif
  Aralık 15th, 2014 at 17:34

  Tskrler Emeginize Saglık …..

  Cevap Yaz.Post Reply
 248. #248 mahir
  Aralık 30th, 2014 at 10:31

  Sağolun hiç yoktan işimi gördü

  Cevap Yaz.Post Reply
 249. #249 Nurullah cura
  Aralık 30th, 2014 at 17:28

  sağolun…

  Cevap Yaz.Post Reply
 250. #250 gül tekcan
  Ocak 4th, 2015 at 17:10

  bana bu bilgileri sunduğunuz için sizlere çok tşkler

  Cevap Yaz.Post Reply
 251. #251 bsr
  Nisan 30th, 2015 at 13:45

  bakarak yazdım world dosyası istemiyorum tşkkrlr

  Cevap Yaz.Post Reply
 252. #252 edanur
  Mayıs 12th, 2015 at 19:32

  çok güzel hazırlamışsınız gerçekten çok sağolun

  Cevap Yaz.Post Reply
Yorum Yazin


sitemap
site ekle