Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Haziran 2013, 23:33   #24
Caner88
Banlı Üye
Avatar Yok
 
Üyelik tarihi: 12 Haziran 2013
Konular: 0
Mesajlar: 22
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Caner88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Standart

Alıntı:
burhanozen29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Askere merhaba asker dedirtmedi mi falan diyorsun. Çok saçmalıyorsun. Atatürk'ün emriyle basılan bir kitap var. Temin edebilirsin. Askere Din Kitabı diye. Al oku Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti ile beraber askerler içerisinde müslümanların olduğu gibi ateistlerin yada hristiyanların olduğunu da unutmamak lazım. Mustafa Kemal Atatürk hangi camiileri kapattı ? Bunu da yaz, öğrenelim. Ayrıca Adnan Menderes, Tayyip Erdoğan'da camii kapattı, yerine AVM yaptı. Bunlar müslüman değil mi ?
Evvela biz (Müslümanlar) onun faşistce yaptığı devrimlerini hiç istemedik. Mustafa Kemâl kafiri zorla asarak,keserek bizi batıya çevirdi. Sen ve senin gibileri onun devrimlerini beğenebilirsin ama bu onun diktatör olduğunu değiştirmez. Nesebi meçhul olan Mustafa Kemal, Namaz Surelerinin yazılmış olan kitapları yasaklattırdı sen hala onu savunuyorsun (?).

Merhaba asker meselesine gelince;

"Selâmün Aleyküm yerine `Merhaba´ Asker" de M. Kemal'den

M. Kemal'in Selânik’te 38 inci piyade alayı komutanlığına tayin edilmesi de mesleğinde ciddî bir adım olmuştur. Hikâyeyi o zaman o aynı alayın birinci taburunun üçüncü bölüğünde takım komutanı bulunan Ziya Kılıç'tan dinliyelim:

"(...) Mustafa Kemal Bey alaya yaklaşınca gür bir sesle:
— Merhaba asker, dedi.
O tarihlerde yoklama ve teftişlerde komutanlar askere:
— Selâmün aleyküm... derler, asker de:
— Aleyküm selâm... diye cevap verirdi. Alışmadığı bu tek kelimelik selâm karşısında asker biraz irkildikten sonra aynı kelime ile cevap verdi. İşte o tarihten sonradır ki orduya bu tek kelime ile selâm usulü girmiştir."

Kaynak: Falih Rıfkı Atay, Çankaya, Atatürk'ün Doğumundan Ölümüne Kadar, İstanbul, Pozitif Yayınları, 2004, sayfa 67-68.

Mustafa kemal müslüman olsaydı islamın selâmı olan ''Selamun aleykum'' yerine merhaba der mi idi??? eee selânikten çıkarsa ancak yahudi çıkar nitekim selanikte en fazla yahudiler yaşamakta idi.

Camii meselesine gelince...

Allah'ın (celle celaluhu) hükmü:
Bakara Suresi
114 - Allah'ın mescitlerini, içlerinde Allah'ın isminin anılmasından meneden ve onların harap olmalarına çalışan kimselerden daha zâlim kim olabilir! İşte bunlar, oralara korka korka girmekten başka birşey yapmazlar. Bunlara dünyada perişanlık, ahirette de büyük bir azap vardır.

M. Kemal'ın hükmü:
15 Kasım 1935'te "Cami ve mescitlerin tasnifine ve tasnif harici kalacak cami ve mescit hademesine verilecek muhasasat (maaş, ödenek) hakkında" bir kanun çıkarıldı. 2845 numaralı kanunda "Tasnif harici tutulan cami ve mescitler usul ve mevzuata göre kendilerinden başkaca istifade edilmek üzere kapatılır" hükmü vardı. Bu tarihten sonra yüzlerce cami kapatıldı, depo yapıldı, satıldı, yıktırıldı, ahır yapıldı, parti binası bile yapıldı.

ayrıca şu video'ya da bak....atanızın zamanında yapıldı ve o sözde müslüman müdahale etmedi...

Mustafa Armağan - CHP Döneminde Kapatılan Camiler - YouTube

Caner88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır