Tarih Forum, Tarih, Forum Tarih, Forum, Tarih Portalı
Kapat

Geri git   Tarih Forum, Tarih, Forum Tarih, Forum, Tarih Portalı > Türk Tarihi > Diğer Eski Türk Devletleri ve Kavimleri

Diğer Eski Türk Devletleri ve Kavimleri Diğer Eski Türk Devletlerinin Siyasi Tarihi İle Kültür ve Medeniyetleri

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 26 Ekim 2017, 19:56   #1
Yeni Üye

Konular: 1
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
GaziantepliTurancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Standart Gazianteplilerin soyu

Arkadaşlar ben grupta yeniyim kökenimi öğrenmek istiyorum nereye yazacağımı bilemedim buraya yazayım dedim Anneannem Gaziantep Oğuzeli li Dedem Mersin Yörüğüymüş Gaziantep Oğuzeli ne gelmişler babaannem Giresunlu Dedem Mardin Artuklu Türkü bizim Kıpçaklarla bir bağımız var mı Gazianteplilerin dili Özbek Türkçesine çok yakın yardımlarınızı bekliyorum

GaziantepliTurancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Ekim 2017, 19:57   #2
Yeni Üye

Konular: 1
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
GaziantepliTurancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Benim araştırmaktan kafam karıştı her şey birbirine girdi artık sizlerden yardım istiyorum

GaziantepliTurancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Ekim 2017, 21:40   #3
Co Admin
Miskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 51
Aldığı Beğeni: 7
Beğendikleri: 9
Miskin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı:
GaziantepliTurancı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar ben grupta yeniyim kökenimi öğrenmek istiyorum nereye yazacağımı bilemedim buraya yazayım dedim Anneannem Gaziantep Oğuzeli li Dedem Mersin Yörüğüymüş Gaziantep Oğuzeli ne gelmişler babaannem Giresunlu Dedem Mardin Artuklu Türkü bizim Kıpçaklarla bir bağımız var mı Gazianteplilerin dili Özbek Türkçesine çok yakın yardımlarınızı bekliyorum
Mersin yörüklüğü için konuşmam gerekirse Mersin'de bir çok yörük boyu mevcut. Kendimden örnek vereyim ben de Mersinliyim ve Tekeli yörüğüyüm. - En azından büyüklerim öyleymiş, bizde pek kalmadı.- Araştırdığım kadarıyla söyleyeyim. Tekeli yörükleri daha önce Tekelioğulları adında (Tellioğulları gibi ) beylik kurmuşlar. Tekeli yörükleri, Oğuzlar'ın Üçok Kolu'nun Salur Boyu'na mensuplardır. Osmanlı döneminde ise genelde devlete karşı oldukları anlatılır. Hatta Çaldıran Savaşı'nda Şah İsmail'in yanında yer almışlardır. Yanlış hatırlamıyorsam Halil İnalcık' ın Devlet-i Aliyye I' de okumuştum. Yardımcı olabileceğim bu kadar. Daha ayrıntılı bilgileri büyüklerinizden öğrenirseniz belki daha fazla yardımcı olabilirim.

Arkasındaki düşmanı hisseden; önündeki düşmanla savaşamaz.

Cengiz Han
Miskin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
gazianteplilerin, soyu

Seçenekler
Stil