Tarih Forum, Tarih, Forum Tarih, Forum, Tarih Portalı

Tarih Forum, Tarih, Forum Tarih, Forum, Tarih Portalı (https://www.tarih.gen.tr/forum/)
-   Eyaletler Tarihi (https://www.tarih.gen.tr/forum/eyaletler-tarihi/)
-   -   Florida (https://www.tarih.gen.tr/forum/eyaletler-tarihi/9158-florida.html)

Rita 14 Temmuz 2014 01:09

Florida
 
Amerika eyaletleri abd şehirleri Florida tarihi Florida eyalet tarihi

Florida, ABD'nin eyâletlerinden biridir. 140.098 km²'lik bir alan kaplamaktadır. Florida'nın güney kısmı genelde düzlüklerle kaplıdır, orta ve kuzey kısımları tepeliktir. Florida sahilinin Atlas Okyanusu kıyısındaki bölümü 933 km'lik bir alanda uzanırken, Meksika Körfezi'ne kıyı olan bölümü 1.239 km'dir. St. John's, Apalachicola ve Suwannee, Florida'nın önemli nehirleridir. Florida'nın başkenti Tallahassee'dir. Jacksonville, Miami, Tampa, Hialeah ve Orlando eyâletin en kalabalık şehirleridir. Florida'da 13 milyondan fazla insan yaşamaktadır.

Mexico Körfezinde de birçok turistik yer bulunmaktadır. Tampa ve St. Petersburg her yıl milyonlarca kişinin akınına uğramaktadır. St. Petersburg, Kuzey Amerikalı ve Avrupalı (özellikle İngiliz) kişiler tarafından bir tatil yeri, politikacılar için de bir düello şehri olarak ün salmıştır.

Florida birçok eğlence parkının bulunduğu bir eyalettir. Orlando?da bu eğlence parkları: Disney parkları (7 tane), Universal Studios, Seaworld,Discoverycove. Tampa?da Busch Gardens adında bir eğlence parkı vardır. Work and Travel öğrencileri bu parklarda, çeşitli pozisyonlarda değişik işler bulabilirler. Bölgenin bir diğer avantajı ise bir çok outlet mağazası bu bölgede yer almaktadır.


WEZ Format +2. Şuan Saat: 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0