Tarih Forum, Tarih, Forum Tarih, Forum, Tarih Portalı
Kapat

Geri git   Tarih Forum, Tarih, Forum Tarih, Forum, Tarih Portalı > Duyuru - İstek - Tanışma Bölümü > Konu Dışı

Konu Dışı Tarihi konular dışında kalan herşeyi kurallar dahilinde burada paylaşabilirsiniz.

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 06 Aralık 2012, 14:25   #11
Yeni Üye
Hüseyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 103
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Hüseyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı:
İzmirLiTarihci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çoçuk: Baba Bana Yeni Giyisiler alacakmısın?

Bu tür sorular sorulmaya başlanır seneye Ne kadar üzücü birşey? Gündem değiştirmek için yapılan şeyler anlamıyorum mantıksızlık sahtekarlığın bu kadarı..
bey bey seneye değil yazı gelmiş okullara isteyen idareciler geçebilirler die istanbulda ki eski okulum geçmiş bilee

selcukbey bu mesaja teşekkür etti
Alt 13 Aralık 2012, 14:17   #12
Yeni Üye
Poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 4
Poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bana kalırsa hem yerinde hemde yersiz bir uygulama.

Yerinde, neden mi? Zaten okullarda (bende öğrenciyim, aynı zamanda sınıf temsilcisiyim efenim) kaç kişi okulun belirlediği kıyafeti giyiyor? Kazaklar başka, pantolonlar başka.. (Başkadan kasıt aynı renk ama başka bir marka..)

Yerinde değil, neden mi? Şimdi ayrım daha da çok kolay olacak. Fakir olan tek tipte biraz yetinebilse de şimdi artık direk göze batacak. Özenmeler ortaya çıkacak. Fakir arkadaşlarımız hep dahasını isteyecekler.. Bizim durumumuz orta, bazen çok kötü oluyor. Ama aileme küçüklüğümden beridir hiç bir şeyi almaları için ısrar etmedim. Biraz da insanın kendisinde bitmeli. Ama maalesef Türk Halkı böyle bir yapıya zor girebilmekte. Hepsi AB'nin gözüne girebilmek için. Sonra da vay efendim neden Avrupalaşıyoruz..

Poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Aralık 2012, 16:49   #13
Yeni Üye
satsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 48
satsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı:
selcukbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tartışılması gereken çok önemli konular varken gündem oluşturma , hedef saptırma çabaları..
Size sonuna kadar katılıyorum.Ayrıca bu sadece gelir düzeyi ile alakalı değil.Aynı zamanda okullarda zayıflamış olan disiplini de iyice bozar.

İzmirLiTarihci ve selcukbey bu mesaja teşekkür etti
satsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Aralık 2012, 17:34   #14
Yeni Üye
selcukbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 64
selcukbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı:
satsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Size sonuna kadar katılıyorum.Ayrıca bu sadece gelir düzeyi ile alakalı değil.Aynı zamanda okullarda zayıflamış olan disiplini de iyice bozar.
@Poseidon dediği gibi Avrupalaşma çabaları.Tamam bence de AB standartlarına yükselmemiz iyi olur. Ama böyle bir uygulamadan önce insanların gelir seviyesi artırılmalı.

Amcam öğretmendir.Dediğine göre zaten resmi yönetmelikte forma yada önlük giyme zorunluluğu gibi bir madde yokmuş.Bu da gündem oluşturma çabası olduğunu kanıtlıyor.

selcukbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21 Ocak 2013, 23:08   #15
Özel Üye
Rita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 1877
Aldığı Beğeni: 12
Rita isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Muhalif amaçlı değlim herkesin lafına saygım var fakat komünist ülkelerde bile bu uygulamalar 90 lı yıllarda kaldırılmış.. Ayrıca basit bi formanın gelir düzeyine kılıf oldugunu düşünmüyorum. Fakir her zaman fakirdir ki bu formasından tutunda çantasına kadar zaten belli olur. Belki de bu uygulama öğrencilerin yaşamlarında daha özgüvenli olmalarını sağlayabilir.. Forma ardına gizlenmeden.. Herkese keyifli forumlar.

EmpiRes bu mesaja teşekkür etti
Alt 21 Ocak 2013, 23:15   #16
Özel Üye

Konular: 316
Aldığı Beğeni: 2
EmpiRes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı:
Rita Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhalif amaçlı değlim herkesin lafına saygım var fakat komünist ülkelerde bile bu uygulamalar 90 lı yıllarda kaldırılmış.. Ayrıca basit bi formanın gelir düzeyine kılıf oldugunu düşünmüyorum. Fakir her zaman fakirdir ki bu formasından tutunda çantasına kadar zaten belli olur. Belki de bu uygulama öğrencilerin yaşamlarında daha özgüvenli olmalarını sağlayabilir.. Forma ardına gizlenmeden.. Herkese keyifli forumlar.
Kısmen katılıyorum ceyda abla, benim fikrime göre ise tek tip kıyafete devam edilmeliydi. İlla ki kıyafet değişikliği olacaksa da yine tek tip kıyafet ama ceket, gömlek gibi kıyafetler yerine daha spor öğrencilerin de sevebileceği kıyafetler seçilmeliydi. Bana bu durum daha mantıklı geliyor şahsen.

certyle bu mesaja teşekkür etti
EmpiRes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21 Ocak 2013, 23:22   #17
Özel Üye
Rita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 1877
Aldığı Beğeni: 12
Rita isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yahu bırakın Allah aşkına. Daha gecen hafta ayagında çorabı bile olmayan bir kız okula gidiyordu bu ülkede ve bu kişi formamı alabilicek? Bari forma şartı olmasında nasıl giyebiliyorsa onu giyip gitsin. Yeter ki gitsin ! Okusun..

Alt 22 Ocak 2013, 00:03   #18
Özel Üye

Konular: 316
Aldığı Beğeni: 2
EmpiRes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı:
Rita Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu bırakın Allah aşkına. Daha gecen hafta ayagında çorabı bile olmayan bir kız okula gidiyordu bu ülkede ve bu kişi formamı alabilicek? Bari forma şartı olmasında nasıl giyebiliyorsa onu giyip gitsin. Yeter ki gitsin ! Okusun..
Benim söylemek istediğim bu değildi ki abla benim demek istediğim şey tek tip kıyafet olsun ki sürekli aynı şeyleri giymek zorunda olan biri çeşit çeşit giyinen birine karşı kendini kötü hissetmesin

EmpiRes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
hakkinda, hakkında, kilik, kiyafet, kılık, kıyafet, okullarda, serbestliği, serbestligi, tartisalim, tartışalım

Seçenekler
Stil