Hakkında | Tarih Kütüphanesi

Logo Background RSS

Isminiz@Tarih.gen.tr Uzantılı MSN

Hakkında

 • Tarih.Gen.TR Sitesi Hakkında ve Bilgilendirme Sayfası..

  Site Hakkında:
  Sitemiz 25 Aralık 2009 Tarihinde Yayın Hayatına Başlamıştır.

  Sitemizin Amacı:
  Sitemiz Bünyesinde  Gerek Son Zamanlarda Tarihi Konularda Bilgi Karmaşalığı Gerekse Tarihimiz Hakkında Yanlış Bilgiler Işığında Halkımızı Yanlış Yönlendirmelerinden Dolayı En Doğru Bilgileri Verip Halkımızın Biliçlendirilmesi ve Doğru Düşünmelerini Sağlayıp Doğru Yorumlar Yapmalarını Sağlamaktır.
  Bunun Dışında Tarih Geleceğin Işığıdır, Karanlıkta Yürüyen Her Millet Geleceğini Çizemeyeceğinin Yanında  Geçmişini de Sorgulayıp  Aynı Hatalara Düşmemesi Son Derece Önemlidir.

  Türk Tarihine Baktığımızda Kurulan 2o Civarı Devletlerin Hepsinde Hemen Hemen Benzer Sebeplerden Dolayı Yıkılmıştır. Bu Yüzden Tarihi Bilince Sahip, Tarihi Yorumlar Yapabilecek, Geçmiş İle Gelecek Arasında Bağlantı Kurup Fikirler Üretebilecek Bireylerin Yetişmesi ve Ülkenin Şuanki Zor Sürecine Destek Olacak Kişiler Yetiştirip Bilgilendirmek Temel Hedefimizdir.

  Sitemize Dair İlerki Projelerimiz

  – Genel Türk Tarihi Ansiklopedisinin Toplam 11 Cildi Sitemizde Makale Şeklinde Yayınlanması Bunun Yanında İhtiyac Dahilinde Mail Aracılığı İle İstenilen Makaleler in Online Yollanılacaktır.

  – Aynı Şekilde Türkler Ansiklopedisinin 21 Cildi de Paylaşıma Verilecektir.

  Not: Tabiki Bu Paylaşımları Yapabilmemiz İçin Gerekiyorsa İzinler Alınması Adına Araştırmamız Devam Etmektedir.

  Böylelikle Tarih Alanında Uzmanlaşmış Kişilerin Vereceği Bilgilerle En İyi Şekilde Tarihimiz Milletimize Ulaşacaktır.Bilim Sadece Bilim İçin Değil, Bilim Sadece Halk İçin Olduğunu Düşündüğümüz İçin Bu Paylaşımları Yapmakta Kararlıyız.

  –  Tarihi Forumumuzu En Kısa Zamanda Kurup Online Sohbet ve Tartışmalarımızla Sıcak Bir Ortam Kurma Hedefi İçinde Olacağımızı Belirtmek İstiyoruz. Forumumuz Bünyesinde Tabiki Paylaşımlarla Tarih Ekolü Kuracağımıza İnanıyoruz.

  – Tarihi Video ve Belgeseller de Sitemizde Paylaşılacaktır.

  – Eğerki Bir Aile Grup Ortamı Kurubilirsek Bir Aylık Tarihi Dergi Çıkarıp Yayınlamaktan Onur Duyacağız Tabiki Bu Şimdilik  Anlatılanların Tek Hayali Kısmı Bu Olsa Gerek..

  Ben Kimim?
  Dumlupınar Üniversitesi Tarih Bölümünden Mezun Olmuş, Tezsiz Tarih Öğretmenliği Yüksek Lisansını Tamamlamış ve Sizler Gibi Tarih Alanında Araştırma Yapmayı ve Öğrenmeyi Seven Biriyim.

  Biz Kimiz?
  Dumlupınar Üniversitesi Tarih Bölümü Mezunu ve  Tarih Öğretmenleriyiz. Grup Halinde Hareket Edeceğimize İnanan ve Kendimize Tarih alanında Güvenen Kişileriz.

  Dileriz ki, Aramıza Çok Yetkin, İlgili Arkadaşlarımız Katılır..

  İletişim Adresimiz:

  Tarih@Hotmail.Com

  Site Dışında Ekleyen Çok Kişi Olduğundan Mail Atarsanız  Adresinizi Msn Listeme Ekleyeceğim.

  Sitemizi Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz..


sitemap