Tarihi Belgeseller – Fransa Cezayir Soykırımı | Tarih Kütüphanesi

Logo Background RSS

Isminiz@Tarih.gen.tr Uzantılı MSN
Forum

Tarihi Belgeseller – Fransa Cezayir Soykırımı

 1. #1 Soykırım
  Mart 31st, 2010 at 09:35

  Yok Türkler ermenilere soykırım yapmıştır vs gibi saçma sapan sözleriyle meclislerinden geçirmeyi bilirler de kendilerinin yaptığı soykırımı kabullenmezler hatta hiç gündeme gelmezler, belgeselde görüldüğü gibi hep soykırımı yapanlar kendileri olmuşlardır. Cezayir’de fransızların yaptığı soykırımdan neden kimde bahsetmiyor. Hemde günümüze çok yakın bir tarihte belgeleri olmasına rağmen, ey kendini aydın gören tarihciler neden bunu ele almıyorsunuz neden?

  Cevap Yaz.Post Reply
 2. #2 yasinnn
  Aralık 4th, 2011 at 08:56

  HAKLISIN KARDEŞ…AMA:Önce devletimizi ikna edebilsek…sonra ispatını yapabiliriz ancak bu evrende hep güçlü olanlar kazanır. devlet aklının bize destek vermesi şart YOKSA…bu sözde soykırım meselesi yarın ülkemizin başina büyük dert açacak?

  Cevap Yaz.Post Reply
 3. #3 omayra
  Aralık 22nd, 2011 at 15:01

  fransızların soykırımını bütün dünya bilir ama kabul etmez.çünkü it iti ısırmaz..fransız olmayan bir soysuzun fransayı yönetmesi kadar aşağılayıcı bir duruma seyirci kalan fransız halkından başka ne beklenir ki…cezayir ruanda somali kenya ve bütün afrika boynuzunda yüzyıllarca hem soykırım yapıp hem de o halkları sömüren zihniyetin herhelde TÜRK ve MÜSLÜMAN bir toplumun yanında olmasını kimse bekleyemez..dünyadaki btün savaşların nedeni petrol değil din savaşı olduğunu herkes artık anlamalı..yazın ulan ..soykırımı kabul edin…çok da tııın…dinime kifreden müslüman olsa bari..soysuzlar

  Cevap Yaz.Post Reply
 4. #4 Necip Riza Gurlek
  Aralık 22nd, 2011 at 17:46

  Uc yili askindir Afrikada yasiyorum,ozellikle Fransizlarin bu insanlari ne hale getirdiklerini, iliklerine kadar somurduklerini,hickimseye insan muamelesi yapmadiklarini, menfaatleri icin bu insanlarin arasina nasil fit soktuklarini ve insanlari nasil katlettiklerini uzun uzun dinledim.
  Cezayirde soykirim yaptiklarini tum dunya biliyor ama kimsenin sesi cikmiyor. TBMM sinin acilen toplanip Cezayirdeki soykirimi kabul ettigini ve kabul etmeyenlerin cezalandirilacagini iceren bir kanunu derhal cikartmali ve bu soysuzlara en buyuk tokati atmalidir.

  Cevap Yaz.Post Reply
 5. #5 nagihan
  Aralık 22nd, 2011 at 18:00

  bu kadar cani bir milletin hala başka milletlere dil uzatması çok ilginç…

  Cevap Yaz.Post Reply
 6. #6 Kemal Faki Gunbay
  Aralık 22nd, 2011 at 18:03

  Bizler Osmanlinin torunlariyiz,Sarkozy Ermenilerin oy ugruna bilmemneresini opecegine Osmanli Tarihini ve Turk tarihini okusun.Fransizlarin Cezayirde yaptigi soykirimlarin belgesellerini izlesin, sonra da Osmanlinin dunyanin bircok yerinde neler yaptigini,insanlara nasil davrandigini ogrensin.Turk soykirim yapmaz, Turk dusmus insanlara herzaman yardim etmistir.Sarkozy denilen Turk dusmani sunu iyi bilmelidir ki, Fransanin ve Fransizlarin basina is asmistir ve bunun karsiligini en kisa zamanda en aci sekilde odeyecektir.

  Cevap Yaz.Post Reply
 7. #7 Tolga HAn
  Aralık 22nd, 2011 at 20:29

  Bizimde meclisimiz var bizde fransız katliamını meclisten gecirelim. kısasa kısas…

  Cevap Yaz.Post Reply
 8. #8 erdoğan
  Aralık 23rd, 2011 at 15:35

  avrupanın hasta davranışları bunlar bunu iyi okumamız lazım her zaman gizli hesapları olmuştur bizim üstümüzde almanyanın dernekler aracılığıyla terörü beslemeside bunlardan biridir kedinin tetişemediği ciğer hesabı çamur at iz kalsın belkide osmanlı torunlarınında kendileri gibi basitleşmesini istiyolar avrupa ciddi hasta çareside yok avrupada ciddibi savaş bile söz konusu olabilir nüfusu yaşlı ekonomisi çökmüş bi avrupa denemedikleri çıkış yolu kalmadı hala batıyolar biz akıllı olmalıyız tahriklere gelmememiz lazım

  Cevap Yaz.Post Reply
 9. #9 Deniz
  Aralık 24th, 2011 at 10:42

  Amerikan Hükümetinin çakması fransız hükümeti….Maymun taklidi yapmayın,gözünüzü neye diktiniz onu söyleyin… O hükümetinizde sirk kurmuşsunuz,baş palyaçonuz Sarkozy şebeklik peşinde…Tokadımızı çabuk unuttunuz!

  Cevap Yaz.Post Reply
 10. #10 aydın okcu
  Aralık 26th, 2011 at 20:55

  cunku onlar para aydınları cıkar aydınları da ondan

  Cevap Yaz.Post Reply
Yorum Yazin


sitemap